Для масштабних робіт з поклейки матеріалів, наприклад, коли необхідно наклеїти HPL пластик на великі формати ДСП, ми використовуємо промисловий клей, фасований у 22-літрові балони. Це забезпечує вищу швидкість та економічність як роботи, так і використання самого клею. Придбання 22-літрового балона є економічно вигіднішим, ніж купівля клею в маленьких балончиках.

в асортименті є такі промислові балони 

  • SPRAY-KON B707 - продукт ідеально підходить для точних та швидких робіт у будівництві, меблевій промисловості, автомобільній галузі та багато інших.
  • SPRAY-KON MAX - призначений для комбінування різних матеріалів: ламінати HPL, меблеві щити, канти різних типів, пластик, дзеркала, килими, пробки, метали та багато іншого.
  • SPRAY-KON TAcK - призначений для потовщення плити, поролон, оббивні тканини, пробка у м'яких поверхнях, металеві листи, дзеркала, оббивні матеріали для автомобілів та яхт.

Для користування треба відкрутити чорну заглушку, туди накрутити шланг. Потім відкрутити білий кран , щоб клей поступив в шланг. За допомогою спеціального хімічно стійкого шлангу та пістолета для нанесення клею з регулюванням подачі, можна контролювати ширину струменя клею — від широкого до вузького.
Після використання шланг і пістолет промивати не потрібно. Клей постійно знаходиться під тиском у балоні, що виключає потребу в очищенні пістолета після кожного використання.

схема користування балоном

При нанесенні клею, як пістолетом, так і балончиком, важливо, щоб він лягав рівномірною сіточкою. Якщо клей перетворюється на рідину, це може негативно вплинути на якість склеювання. Не рекомендується рухати пістолетом вправо-вліво, оскільки в місцях зупинки клей може накопичуватися і ставати рідким, що небажано.

нанесення клею з балону

Переваги використання промислового клею

Після нанесення клею пістолет не потрібно від'єднувати від балона або закривати вентиль. Вентиль балона залишається відкритим, а клей під тиском у шлангу до моменту його виходу з дюзи. Подачу клею можна закрити безпосередньо на пістолеті для зберігання.

Перед повторним використанням пістолета достатньо відкрити подачу клею. Якщо на кінчику дюзи залишилися залишки клею, їх можна акуратно видалити вручну - клей на основі каучуку легко знімається, подібно до гуми. У разі складнощів з очищенням можна скористатися спеціальним очищувачем (клінером).

Після очищення перед повторним використанням рекомендується декілька разів зробити пробний розпил у сторону. Це дозволить стабілізувати рівномірну подачу клею та забезпечити якісне нанесення на поверхню.

Після підсихання клею (зазвичай близько 5 хвилин, залежно від клею) важливо правильно поєднати поверхні. При склеюванні великих площ навіть незначна похибка на початку може призвести до значного відхилення в кінці. Тому рекомендується починати з краю заготовки, вирівнюючи верхній матеріал з нижнім, акуратно притискаючи його рукою або тканиною, щоб запобігти небажаному приклеюванню.

Після правильного розташування матеріалів використовуються валики для притискання пластика до поверхні. 
В залежності від об'єму робіт використовуються два види валиків.

Маленький валик: Підходить для невеликих деталей. Завдяки невеликій ширині валика, потрібне менше зусилля для притискання поверхонь.

Великий валик: Підходить для великих форматів. Має масивну ручку з можливістю регулювання довжини, що забезпечує зручність та ефективність прижиму.

Контактний клей активується в момент контакту, тому важливо одразу забезпечити максимальну силу притискання для досягнення якісного склеювання.

Після завершення процесу ми отримуємо готову деталь, наприклад, шпиль-пластик, який можна використовувати для виготовлення різних меблевих фасадів, зокрема кухонних. Виріб готовий до подальшої обробки: його можна підрізати на форматно-розкрійковому станку, заклеїти кромкою та отримати готовий фасад для меблів. Це не потребує використання дорогих гідравлічних пресів.

плити HPL

Економічність використання клею

Один маленький балончик клею вистачає на склеювання приблизно 3 квадратних метрів фасаду (6 квадратних метрів нанесення клею на площину).

22-літровий балон забезпечує нанесення клею на 240 квадратних метрів. Це економічно вигідно для тих, хто планує постійно займатися виготовленням меблів або меблевих фасадів.

кухня з плити HPL

Легкість в застосуванні

Для разових робіт, наприклад, поклейки кухні вдома або виконання одного замовлення з HPL-пластиком, достатньо буде маленького балончика клею.

Фізико-хімічні властивості:

Зовнішній вигляд: спрей
Колір: прозорий або світло-жовтий
Запах: без запаху
В’язкість: рідка, легко розпилюється 
Щільність: 0.7-0.8 г/см³
Розчинник: дихлорметан

Особливості:

Міцний клейовий шов
Легке, зручне нанесення
Короткий час випаровування
Довгий відкритий час

Підготовка:

Поверхні, що обробляються, повинні бути чистими, сухими, знежиреними. 
Ідеальні умови - температура від 16°C до 25°C, відносна вологість повітря - від 55 до 75%. Використовувати засоби індивідуального захисту (рукавички, окуляри, респіратор), не вдихати пари. Не застосовувати при низьких температурах.

Використання:

Поверхні повинні бути сухими та  чистими, без жирів, масел та інших забруднюючих речовин. SPRAY-KON B707 слід наносити на обидві поверхні. Розпилюйте клей рівномірно, щоб досягти 80% - 100% покриття. Розпилюють клей на відстані 10-20 см залежно від ширини потоку клею. Уникайте надлишку клею. Почекайте 2-3 хвилини, щоб розчинник випарувався. Спеціальним резиновим валиком чи гумовим молотком прокатайте деталі щоб убезпечити надійне з’єднання (значення має не час а сила притискання в моменті).  Після притискання поверхонь виріб міцно склеєний!
Завдяки високому вмісту твердих часток другий шар клею  наноситься у виняткових випадках. Чим сильніше притиснений виріб , тим міцніше клейове з'єднання.
Клей досягає повної адгезивної міцності через 24 години. Слід пам'ятати, що для того, щоб забезпечити хороше склеювання, клей та основа повинні мати температуру 16 ° С або вище. Залишки клею які не потрібні видаляємо за допомогою Cleaner або R505.

Час висихання:

Час відкритої витримки 1-10 хвилин (в залежності від температури та вологості навколишнього середовища).
Час життя 10-60хв
Повна міцність 24-48 год

Розхід:

5-8 м²/літр
Залежно від матеріалу оброблювальної поверхні.

Зберігання:

Після використання, якщо в балоні ще є залишки, то перед зберіганням слід продути сопло перевернувши балон і на 1 сек продути сопло. Зберігати в закритій оригінальній упаковці при температурі від +5°C до +25°C. Тримати подалі від вологи. Термін придатності щільно закритого і правильно збереженого продукту - не менше 12 місяців.