Як відновити керамічну плитку? Таке питання більш популярне, ніж могло б здаватись. Справа в тому, що керамограніт та керамічна плитка - це одні з найпопулярніших матеріалів, які використовуються для оздоблення стін або підлоги як у будинках, так і в офісах. Цей матеріал володіє цілим рядом переваг. Він:

  • міцний;
  • зручний;
  • легкий у догляді та дезінфекції;
  • стійкий до вологи;
  • не пошкоджується хімічними речовинами;
  • може використовуватись як зовні, так і всередині приміщення. 

Водночас за певних обставин ці матеріали можуть бути й крихкими. Наприклад, якщо на плитку впаде важкий або гострий предмет, від неї може відколотись частина. Звісно, такі сколи не додадуть естетичної привабливості приміщенню, і з цим потрібно щось робити. 

woodbud

Як здійснити ремонт керамічної плитки?

Пошкоджену частину можна замінити. Але варто зазначити, що це процес складний, не швидкий та дороговартісний. Спочатку потрібно знайти керамограніт, що буде малюнком та відтінком співпадати з потребуючою заміни частиною. Це досить проблематично, адже навіть одна серія, але з різних партій частіш за все відрізняється між собою відтінком. 

Далі йде демонтаж пошкодженої частини та укладка нової, що влетить у копійочку. І якщо спеціаліст, який буде цим займатись не зовсім спеціаліст, виникає ризик пошкодження ще й сусідніх плиток.   

Але є компромісне рішення. Це реставрація керамічної плитки за допомогою твердого воску. Палітри з двадцяти кольорів цілком достатньо, щоб виконати ремонт та відтворити будь-який малюнок на плитці. Кольори можна змішувати між собою, щоб отримати потрібний відтінок. Це можна робити безпосередньо на поверхні, що реставрується або окремо. 

Для реставрації керамограніту також знадобляться:

  • Знежирювач поверхонь clean tech або R505.
  • Тверді воски. Чим більше кольорів є у вашому розпорядженні, тим легше буде відтворити малюнок.
  • Паяльник. Можна замінити іншим нагрівальним елементом, який може набрати стабільну температуру в 100 градусів за Цельсієм. Не радимо використовувати запальничку. Вона може коптити та засмічувати віск, що особливо буде помітно на світлих відтінках.
  • Шпатель, яким можна буде прибрати зайвий віск з поверхні.
  • Безореольний лак Holzspray, щоб запечатати віск у пошкодженні, а також нівелювати різницю між відблисками лаку та воску. 

Всі інструменти та матеріали можна купити окремо. А можна придбати комплект реставраційних матеріалів від Wooden Case в наших магазинах, які знаходяться у містах: Київ, Львів та Івано-Франківськ. Якщо ж вам не з руки завітати до нас, можете зробити інтернет-замовлення. Та отримати все потрібне для реставрації керамограніту поштовою доставкою. Доречі такі комплекти мають різне наповнення та можуть також використовуватися для ремонту ламінату, дверей, меблів та інших поверхонь.

Як відновити стару плитку та закрити сколи. Покрокова інструкція. 

Реставрація керамограніту не настільки важка справа, як може здаватись на перший погляд, і вже точно не важча, ніж заміна пошкодженої ділянки. Дотримуйтесь цієї простої інструкції, і в вас обов’язково все вийде: 

  1. Перше, що потрібно зробити - це очистити поверхню від бруду та пилу, а також знежирити її. Дайте висохнути та підберіть найбільш підходящі відтінки воску або ті, які можна змішати, щоб отримати необхідний. 
  2. Для сильнішої адгезії воску з поверхнею плитки її краще поґрунтувати спеціальним маркером з акриловою емаллю Holzmarker. Та почекати поки висохне.  
    Розігріваємо паяльник або інший нагрівальний елемент та беремось до справи. Очищеним жалом паяльнику плавимо віск за потреби змішуючи кольори. Повністю заповнюємо пошкодження, а залишки прибираємо за допомогою гумового шпателя touch up spatula
  3. Детальніше промалювати візерунок можна за допомогою ретушуючого олівця Profix pen
  4. Завершальним етапом буде нанесення лаку, який може мати різний ступень блиску. Підбирайте, який саме вам потрібно. Матовий чи глянцевий. 

Реставрація керамограніту завершена. Ви зекономили купу грошей на заміні пошкодженої ділянки, з чим і можна себе привітати. 

Також можна переглянути відео – інструкцію, як це виглядає на практиці

https://youtu.be/tZkauy3HDXg?si=9Vh0zawncUikwtOo