Фарби для дерев’яних стін

Відобразити як Сітка Список

7 елементи(ів)

Сортувати у порядку збільшення
на сторінку
Відобразити як Сітка Список

7 елементи(ів)

Сортувати у порядку збільшення
на сторінку

Коли потрібно зробити ремонт у обшитому деревиною приміщенні, вам знадобиться фарба для дерев’яних поверхонь. Деревина – матеріал екологічний, універсальний, легкий у роботі та дорого виглядає. Але вона сильно піддається корозії та руйнуванню і потребує захисного покриття. Тому фарба для внутрішніх дерев’яних стін виконує не тільки декоративну функцію. Якісне покриття надійно захищає поверхню від впливу вологи або, навпаки, пересихання від виникнення плісняви, гниття тощо. 

У магазинах Wood Буд є все, що потрібно для ремонту. В тому числі тут можна купити фарбу для стін з деревини. Яку краще взяти та як правильно вибрати? Давайте разбираться. 

Яка буває фарба для стін з дерева

Перше, що запитає у вас продавець будь-якого магазину, це які саме роботи плануються. Для внутрішнього та для зовнішнього використання потрібні різні фарби. Але, звісно, є універсальні варіанти. Фасадна фарба на стіни з дерева повинна гарно тримати колір, не вигоряючи на сонці. Бути стійкою до впливу різноманітних погодних умов, низьких або високих температур та їх перепадів. 

Фарба для дерев’яної обшивки всередині приміщення повинна швидко сохнути, не виділяти шкідливих речовин, не мати неприємного запаху. Надійно захищати від впливу вологи, а інколи і миючих засобів. Бути естетично привабливою. Мати паропроникні властивості, адже деревина цінується ще й за свою здатність “дихати”. Тому декоративне покриття не повинне блокувати цей ефект. 

Фарби для дерев'яних стін можуть бути:

  • Алкідні. Створюючи на поверхну тонку захисну плівку, попереджають намокання та псування деревини через дію вологи та інших агресивних факторів. Здатні захищати поверхню від дрібних подряпин. Витримують перепади температур, не вигоряють на сонці та не тріскаються під час морозів. Вони легко наносяться та рівномірно лягають на поверхню. Водночас алкідна фарба бюджетного сегменту з часом може набути жовтуватого відтінку через дію ультрафіолетового випромінювання. Щоб цього уникнути шукайте якісний матеріал. Довго сохне, виділяючи при цьому шкідливі випаровування та неприємний запах. Тому таку фарбу для дерев’яного будинку використовують у зовнішньому покритті.
  • Акрилові. Мають хорошу повітро проникність. Екологічні, без різкого запаху, швидко сохнуть, не вигоряють та не розтріскуються на сонці. Мають привабливий зовнішній вигляд. Це ідеальний варіант для використання всередині приміщення. Також підходить для фасадних робіт. Тоді зверху потрібно вкрити лаком для надання стійкості перед несприятливими погодними умовами.  
  • Масляні. Мають різкий неприємний запах, довго сохнуть. Здебільшого використовуються для зовнішніх робіт.
  • Емаль. Може мати глянець або бути матовою. Вона рівно лягає на поверхню щільним шаром, надійно захищаючи від вологи та несприятливих атмосферних явищ. В залежності від своєї основи може використовуватись в середині приміщення та для фасадних робіт. Акрилова емаль сохне швидко, приблизно за дві години. Не має різкого запаху. Алкідна ж емаль з різким запахом та сохне біля доби. Використовується як просочення для стін з дерева на фасаді, для покриття садових меблів, дерев’яних заборів тощо.   

Яку фарбу для дерев'яних стін вибрати?

Все залежить від того, яку необхідно виконати задачу і де потрібно фарбувати. У магазинах Wood Буд можна купити фарби для внутрішніх та фасадних робіт. Різних кольорів та для різних потреб. Просто декоративні, з захисною дією від комах, а також відновлюючі, які можуть використовуватись для блокування запаху нікотину, диму та сажі. 

Якщо ви не можете визначитись з вибором, звертайтесь до наших консультантів, і вам допоможуть.